Kocour Kňoura a Pan Kohoutek

20. března 2010 v 18:32 | Dajusska - Darina Jakubicková |  Autorská tvorba - Moje povídky
Info k příběhu:
Moje malá povídka, nejen pro děti o lásce pana Kohoutka ke kocourkovi Kňourovi a koblihám.

Pan Kohoutek bydlel v malém městě zvané "Koblihov".Všichni, zde jedli pouze samé koblihy,koláče a jiné sladké pečivo. Měl kocoura Kňouru, který koblihy měl moc a moc rád.
Jenže čeho je moc, toho je dost.Kocour Kňoura ztloustl a zlenivěl.Nechytal žádné myši. Pan Kohoutek byl neštastný, jeho dům se stál i domem pro malé nezbedné myšky, které za sebou nechávaly pěkný nepořádek.Celou spíž, byly schopni za jeden večer, rozházet,sebrat a sníst jídlo.Vybrat oříšky, rýži.Rozházet mouku a cukr.Pan Kohoutek, kocoura Kňouru měl moc rád, ale nelíbilo se mu, jak kocour zlenivěl. Vzal kocoura do tašky a odnesl ho zvěrolékaři.Ten mu řekl, že jestli kocour nezačne jíst normální kočičí jídlo a nezačne se hýbat zemře.
Pan Kohoutek byl neštastný, kocoura měl rád.Však jej měl od malého kotěte. Rozhodl se proto, nekupovat žádné Koblihy, ani jiné sladkosti, ale ve městě, které se jmenuje Koblihov, nic jinéhoneprodávaly. Tak prodal dům, a přestěhoval se do domku své sestry, na konci celé vesnice, které sousedilo s městečkem jménem "Jímezdravě" .Kocour zhubl, začal se hýbat a zase lovil myšky, byl veselý a zdraví.Pan Kohoutek také. jedli zdravě a i přesto to měli, ke svým oblíbeným koblihám blízko akdyž přišla chuť k odpolednímu kafíčku, vyšli si oba na malou procházku do centra Koblihova, kde prodávají ty nejlepší koblihy ve městě.
Konec :)
kocour knoura
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama