Srpen 2010

Potkan Pecka a potkan Honzík

28. srpna 2010 v 18:14 | Darina Jakubičková - Dajusska |  Autorská tvorba - Moje fotografie
Pár společných foteček kluků ...

dajusska
čumáček ...

Spousta dalších fotek je pod perexem


Potkaní miminko Honzík

27. srpna 2010 v 19:07 | Darina Jakubičková - Dajusska |  Z pera mého deníčku
Dne 24.8.2010 jsme zakoupily našemu potkánkovi Peckovi kamaráda Honzíka. Měli jsme v plánu zakoupit holčičku a měli jsme i vybrané jméno, jenže s chovu, který se mi líbil, byly holčičky i kluci napadený kožní bakterií a já se bála, aby to nechytl náš Pecička. A tak jsme vybrali druhý vrh a tam byly potkánci ve zverimexu uplně maličký, vlastně ani nechápu, jak je někdo takhle brzo mohl dát od maminky.Poněvadž, to jsou pouze 3 až 4 týdenní miminka. Chtěli jsme holku, ale zase v tom vrhu byly samí hošíkové. No tak jsem zakoupily potkaního kluka Honzíka. Honzíka pojmenovala Majda.Chtěla jsem aby byl Kecka, když první je Pecka.Majdí říkala, že by se jim to pletlo a tak zvýtězil Honzík.
Honzíček je hodně malinký a první den, vůbec neuměl ani pít z napáječky a do vody s miskou padal. Vyčistily jsme prázdnou dvoupatrovou klec,, v které Pecička moc být nechtěl, bylo mu tam nějak smutno  aoblíbil si malou nízkou klec. Nejdříve jsme tam dali prcka a pak Pecku. Čekali jsme nějaké rvačky ze začátku,protože přeci jenom Pecička byl zvyklí být sám a stal se obrovským mazlíčkem naší rodiny a měl všechno sám pro sebe. první den, k žádné rvačce nedošlo.Kluci se moc sebe nevšímali a drželi se spíš od sebe. Druhý den, když už se otrkaly, začali malé šarvátky, takové strkance. Hlavně Pecka, furt ho očuchává a malý Honzík kvičí a píská jak malý selátko, když se mu něco nelíbí.Hledá furt Peckovi na bříšku cecíčky, ale to má smůlu. viděl, ale od Pecky jak se pije z napáječky, takže už aspoň umí pít.Jinak jí normálně.Začínáme zkoušet ho na chvíly pouštět n apohovku s Peckou na procházku a v pokojíku. Pecka je naučenej a příjde sám, ale u maličkýho se bojíme. Chci taky aby si kluci zvykli oba na rameno, a mohli jsme chodit s obouma ven. Pecičku bereme často na rameno a ven se projít.Nevadí nám, že lidi na nás koukají, někteří i rádi příjdou a zeptají se co to je za zvířátko a rádi se zeptají na různé informace. zatím jsme se s negativními poznámkami nesetkali.

dajusska
dajusska
dajusska
dajusska

Objekt staré textilany - Liberec - ČERNOBÍLÉ FOTKY

26. srpna 2010 v 16:58 | Darina Jakubičková - Dajusska |  Autorská tvorba - Moje fotografie
Včera k večeru jsem vzala Agátku na procházku do objektu, kde stála továrna textilana, která zhruba už 8 let je zbouraná. Jelikož zrovna svítilo dobré světlo a objekt nikdo nehlídá ( Hlídali dva ukrajinci a hráli u maringotky karty), ani si nevšimly mé přítomnosti, nafotila jsem Vám objekt a prostranství, kde se dříve vyráběli látky, tkali ručníky, oděvy atd. Fotky jsem fotila a doma upravila do dvou podob a to černobílých fotek tak i barevných. Tak snad se bude líbit.

Zatím sem vkládám pouze černobílou formu, jelikož barevné, nemám ještě zcela hotové.

dajusska

Spousta fotek naleznete pod perexem ...Leguán foto z terária

22. srpna 2010 v 8:24 | Darina Jakubičková |  Autorská tvorba - Moje fotografie
Jelikož, má doma kamarádka roky zeleného kamaráda Leguána, mohla jsem si toho fešáka vyfotit přímo z blízka.Je obrovský mazel.je moc hodný.

dajusska
dajusska
leží celý den na dece  avyhřívá se pod lampou ...
dajusska
Není nádhernej ?

Obviněný z krádeže

21. srpna 2010 v 14:09 Z pera mého deníčku
Dnes v sobotu, jsme si chtěli udělat pěkný den, jelikož Vlastík bude mít brzo své 4 narozeniny, chtěli jsme se podívat jen tak po obchodech a třeba i něco vybrat. První karambol byl ten, že u vietnamské tržnice, kde jsme chtěli koupit nějaké věci do kuchyně, jako utěrky, slánky nové atd. Majdu a mně pronásledoval nějaký cikán. Který tam něco stále na nás mlel, snažily jsme se ho v prodejně setřást, ale všude byl s náma.Velká ostuda. Navíc tím , že Majda je tmavší a já jen malinko, pokládáme to za velkou hanbu, když na nás mluví nějaký cigoš, jelikož se za ně hrozně stidíme a máme pak strach aby lidi nás knim nepočítali. Samozřejmě už prodavačky koukali, hned jestli nejsem nějaký gang a nejdeme krást. Nakonec jsem toho chlapa odpálkovala  s tím, že zavolám policii a řekla jsem to velmi velmi důrazně, aby to bylo slyšet i u prodavaček.

Tak si dal oraz a odešel. Díky bohu. Pak jsme šli s Vlastíčkem a Majdou do hračkárny Bambule v obchodním domě Tesco MY. Kde jsme Vlastíčkovi koupily sadu kolejí a vláčků Mašinky Tomáše. každý ví, že to je drahá značková věc, která byla drahá. Stála nás přes 500 za dva vláčky a asi 6 kolejniček. Vlastíček byl nadšený, protože doma už nějaké mašinky a koleje z řad Tomáška má.
Cenovku jsem si dala do kapsy a šli jsme ještě nakoupit do potravin. Když jsme byly dole , v hračkárně tak jsme hlásily prodavačce , že má z domova náš malý model motorky. Tu jsme pak dali do batohu. Vlastíčka jsme dali do vozíku na sedačku a jelikož nechtěl aby jsme Mašinku Tomáška dali někam jinám, chtěl ji mít v rukou. Tak držel tu velkou krabici a mi nakupovali. Když jsme byly u pokladny, tak nás prodavačka, která už kdysi před našimi zraky někoho tehdy obvinila z něčeho, nás obvinila z krádeže. Sprostě po nás chtěla hned cedulku, tak jsem jí hned automaticky vytahovala ale v tom zmatku jsem projela tašky i kapsu a nikde nebyla. nevadilo mi, to, protože Vím, že nekradem, že jsme to koupily za své. Pak zavolala po 10 minutách sekuritáka, nebo jak se té hlídačce říká.  Ptala se ho jestli jsme hlásily , že máme Tomáška, tu hračku s kolejničkama. Já hned řekla, že ano, ale tím, jak byl člověk rozrušený, neuvědomil si, že jsem vlastně Tomáška nehlásila, ale hlásila jsem dole ten model motorky. Tak nás zase obvinila ze lži a krádeže, aby toho nebylo málo.

Jako dítě, jsem prošla do dospělosti peklem, urážkama, oslčováním, bitím atd, že jsme tmavý. Nevydržela jsem to a začala jsem plakat jak malá u ty pokladny. Lidi jen pokyvovali hlavami a taky říkali, že koho by hlídat měli, to né a mámu s dítětem ponižuijí. Obrátilo se to jako bumerang. Všechno ve mně lítostí jen vřelo a tím ukřivděním. Nenapadlo, mně nic lepšího, než vynést větu-Že skurvený černý cigoše nikdo neoslčí z krádeže ikdyž kradou, ale mně která chodí do 3 zaměstnání, aby jsme měli všechno co chceme ano. Tak jsem nebyla nakonec za lháře a zloděje, ale i za rasistku. Psychicky jsem to nevydržela a dala jí peníze za svůj nákup a šla jsem spátky do hračkárny, kde jsme hračku zakoupily. Paní prodavačka hned ochotně nám vyjela znovu doklad o zaplacení. A říkala at nepláču. Prý i jí a její kolegyni z hraček obvinily v New Yourku, že ukradli kšiltovku. a to byly vpracovních tričkách s logem hračkárny a šli tam o své pauze se jen podívat. S lístečkem jsem šla za sekuritákem a ukázala mu stvrzenku.Majda pak šla z lístkem za tou prodavačkou a dožadovala se aby se nám omluvila. Řekla jsem Majdě at to nechá být, jenže ona nééé. A tak na nás chtěli volat ještě ostrahu.

Neumíte si představit jak mi bylo, jak ponížený skopanný pes jsem šla z obchodu domů. Kdyby mně porazilo auto, tak to snad ani nevnímám. Bylo mi děsně. Veškerá radost z dne byla prič. Tahle prodavačka, ale je zlá už od pohledu a opravdu to není poprvé co i já viděla, jak někomu tohle udělala. Nechápu jak tovýhle zakomplexovaný krávy můžou pracovat v obchodě. Když jsme odcházeli jedna postarší paní viděla, že pláču a říkala, mi, že i ona má takovouhle ošklivou vzpomínku, a že jí prohledávali i kapsy a nikdo se jí neomluvil.

Když píšu tyhle řádky, ještě mi tečou slzy.Tak se omluvám za seky a chyby.Sotva na to tady vidím. je to děsný. Já, kdo nikdy nic neukradl ba naopak. Dávám věci do dětských domovů, dělám v nadaci, dělám různé sbírky oslčí z krádeže.

Snad mi někdo poradí

16. srpna 2010 v 14:30 Z pera mého deníčku
Chtěka bych se optat, zda s tím má někdo nějakou zkušenost? Jedná se o klasickou klučičí věc. Vlastíčkovi nelze stahovat předkožka na pindíkovi. Nešla mu nikdy stahovat. Teď mu budou 4 roky, a občas si ztěžuje na pindíka, když jde čůrat. Nemůžu to dělat násilým, a tak se snažíme aspoň trochu vždy po kopání, ale je to marná sláva. Za jedno nenechá si na pinďu šáhnout a za druhý opravdu nevím jak dál.

Slyšela jsem, že existuje chirurgické uvolňění předkožky, ale prý je to tak silně barbarské, že se jedná jako o znásilnění dítěte. Nechci, aby Vlastíček trpěl, ale nechci aby měl vpozdějším věku nějaké problémy.Nerada bych jako maminka něco zanedbala.Možná pokavaď je malý tak to bude lepší.Jako velký by možná se neodhodlal nikdy  amohl by mít problémy jak ze zánety tak i třeba sexuální.

Vůbec nevím jak tohle řešit.Snad to nikomu nebude připadat uchylné.Psát tu článek o pindíkovi, ale jsou věci, které se řešit musí. A´t už jsou jakékoliv. Prosím jestli mátě nějaké zkušenosti, prosím poraďte mi. Děkuji ...

Byly u nás povodně

15. srpna 2010 v 8:21 | Darina Jakubičková |  Z pera mého deníčku
Jelikož jsem Liberečák, situace v poslední době mně moc netěšila, šice nejsem ze záplavové oblasti a bydlím v centru v panelovém domě na sídlišti. Ale vesničky, které to na Liberecku zatopilo mně jsou moc blízké a znám je jak své boty.
Nikdo si asi neumí představit čím ty lidéprochází, stres, strach a dřina a unava. Doma stále balím sbírku do těchto oblastí, balím hračky, oblečení atd. Je mi moc smutno z tehle věcí.

Ráno na procházce u vody

1. srpna 2010 v 14:03 | Darina Jakubičková |  Autorská tvorba - Moje fotografie
Ráno před obědem jsme byly u vody na procházce a viděli jsme vodu plnou ryb, jak se na sluníčku hřáli.bylo jich tam opravdu spousta.Vlastík se zatím projel na kole  achvíly vyblbnul na prolízačkách u přehrady....

d
více pod perexem ...


Postavičky Marvel

1. srpna 2010 v 13:56 | Darina Jakubičková |  Z pera mého deníčku
Vlastíček je blázen do komiksových postaviček od Marvela, jako je Spiderman, Wolverine, Hulk, a nevím jak dál se ostatní jmenují je jich moc. Majda a já jsme mu před měsícem sehnali originál postavičky Marvel z hračkárny Dráčik. Moc se mu libí. Přemlouval tak dlouho, ať je vyfotím, tak je sem dávám.Má je moc rád. Nejraději z postaviček má rád zlého zeleného Goblina ze Spidermana.

dajusska
Všichni pěkně pohromadě ...

dajusska
dajusska
dajusska
dajusska

Macaulay Culkin

1. srpna 2010 v 13:17 | Darina Jakubičková |  Hvězdy a hvězdičky
Kdo by neznal blonďatého modrookého klučinu, se stále otevřenou pusou, roštáckým pohledem a skvělím talentem. Dětská hvězdička 90 let. macaulay Culkin. u nás nezapomenutelný, hlavně v roli malého Kevina ve filmu Sám doma.
dajusska