Obviněný z krádeže

21. srpna 2010 v 14:09 |  Z pera mého deníčku
Dnes v sobotu, jsme si chtěli udělat pěkný den, jelikož Vlastík bude mít brzo své 4 narozeniny, chtěli jsme se podívat jen tak po obchodech a třeba i něco vybrat. První karambol byl ten, že u vietnamské tržnice, kde jsme chtěli koupit nějaké věci do kuchyně, jako utěrky, slánky nové atd. Majdu a mně pronásledoval nějaký cikán. Který tam něco stále na nás mlel, snažily jsme se ho v prodejně setřást, ale všude byl s náma.Velká ostuda. Navíc tím , že Majda je tmavší a já jen malinko, pokládáme to za velkou hanbu, když na nás mluví nějaký cigoš, jelikož se za ně hrozně stidíme a máme pak strach aby lidi nás knim nepočítali. Samozřejmě už prodavačky koukali, hned jestli nejsem nějaký gang a nejdeme krást. Nakonec jsem toho chlapa odpálkovala  s tím, že zavolám policii a řekla jsem to velmi velmi důrazně, aby to bylo slyšet i u prodavaček.

Tak si dal oraz a odešel. Díky bohu. Pak jsme šli s Vlastíčkem a Majdou do hračkárny Bambule v obchodním domě Tesco MY. Kde jsme Vlastíčkovi koupily sadu kolejí a vláčků Mašinky Tomáše. každý ví, že to je drahá značková věc, která byla drahá. Stála nás přes 500 za dva vláčky a asi 6 kolejniček. Vlastíček byl nadšený, protože doma už nějaké mašinky a koleje z řad Tomáška má.
Cenovku jsem si dala do kapsy a šli jsme ještě nakoupit do potravin. Když jsme byly dole , v hračkárně tak jsme hlásily prodavačce , že má z domova náš malý model motorky. Tu jsme pak dali do batohu. Vlastíčka jsme dali do vozíku na sedačku a jelikož nechtěl aby jsme Mašinku Tomáška dali někam jinám, chtěl ji mít v rukou. Tak držel tu velkou krabici a mi nakupovali. Když jsme byly u pokladny, tak nás prodavačka, která už kdysi před našimi zraky někoho tehdy obvinila z něčeho, nás obvinila z krádeže. Sprostě po nás chtěla hned cedulku, tak jsem jí hned automaticky vytahovala ale v tom zmatku jsem projela tašky i kapsu a nikde nebyla. nevadilo mi, to, protože Vím, že nekradem, že jsme to koupily za své. Pak zavolala po 10 minutách sekuritáka, nebo jak se té hlídačce říká.  Ptala se ho jestli jsme hlásily , že máme Tomáška, tu hračku s kolejničkama. Já hned řekla, že ano, ale tím, jak byl člověk rozrušený, neuvědomil si, že jsem vlastně Tomáška nehlásila, ale hlásila jsem dole ten model motorky. Tak nás zase obvinila ze lži a krádeže, aby toho nebylo málo.

Jako dítě, jsem prošla do dospělosti peklem, urážkama, oslčováním, bitím atd, že jsme tmavý. Nevydržela jsem to a začala jsem plakat jak malá u ty pokladny. Lidi jen pokyvovali hlavami a taky říkali, že koho by hlídat měli, to né a mámu s dítětem ponižuijí. Obrátilo se to jako bumerang. Všechno ve mně lítostí jen vřelo a tím ukřivděním. Nenapadlo, mně nic lepšího, než vynést větu-Že skurvený černý cigoše nikdo neoslčí z krádeže ikdyž kradou, ale mně která chodí do 3 zaměstnání, aby jsme měli všechno co chceme ano. Tak jsem nebyla nakonec za lháře a zloděje, ale i za rasistku. Psychicky jsem to nevydržela a dala jí peníze za svůj nákup a šla jsem spátky do hračkárny, kde jsme hračku zakoupily. Paní prodavačka hned ochotně nám vyjela znovu doklad o zaplacení. A říkala at nepláču. Prý i jí a její kolegyni z hraček obvinily v New Yourku, že ukradli kšiltovku. a to byly vpracovních tričkách s logem hračkárny a šli tam o své pauze se jen podívat. S lístečkem jsem šla za sekuritákem a ukázala mu stvrzenku.Majda pak šla z lístkem za tou prodavačkou a dožadovala se aby se nám omluvila. Řekla jsem Majdě at to nechá být, jenže ona nééé. A tak na nás chtěli volat ještě ostrahu.

Neumíte si představit jak mi bylo, jak ponížený skopanný pes jsem šla z obchodu domů. Kdyby mně porazilo auto, tak to snad ani nevnímám. Bylo mi děsně. Veškerá radost z dne byla prič. Tahle prodavačka, ale je zlá už od pohledu a opravdu to není poprvé co i já viděla, jak někomu tohle udělala. Nechápu jak tovýhle zakomplexovaný krávy můžou pracovat v obchodě. Když jsme odcházeli jedna postarší paní viděla, že pláču a říkala, mi, že i ona má takovouhle ošklivou vzpomínku, a že jí prohledávali i kapsy a nikdo se jí neomluvil.

Když píšu tyhle řádky, ještě mi tečou slzy.Tak se omluvám za seky a chyby.Sotva na to tady vidím. je to děsný. Já, kdo nikdy nic neukradl ba naopak. Dávám věci do dětských domovů, dělám v nadaci, dělám různé sbírky oslčí z krádeže.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fill Fill | Web | 21. srpna 2010 v 14:18 | Reagovat

Ahoj, máš moc hezký blog. Na mém blogu je hodně moc zábavy. Jestli se podíváš a nějaký komentář napíšeš, třeba reklamu, tak ti na 100% zaručuji, že na tento blog ještě vkročím! Proto budu rád, jestli se podíváš. Ze srdečným pozdravem ti přeji hezký a úspěšný den

2 Romi Romi | Web | 21. srpna 2010 v 14:18 | Reagovat

Dájo, tak to je hrozné..Moc mně to mrzí čím jste museli projít. Já bych se také cítila děsně ponížená. Nejhorší je, že se ti ani pořádně a nhlas neomluví a scénu ti udělají jako by jsi někoho zavraždila. Posílám vám velké objetí a pusinky, aby vám bylo lépe na dušičce!! A Vlastíček měl takovou radost s mašinky viď? Tak vám přeji,aby jste na tak nepříjemnou záležitost brzy zapomněli!

3 Dajusska Dajusska | Web | 21. srpna 2010 v 14:22 | Reagovat

Mně už se něco podobnýho stalo, když byl malej v peřinkách, ale to bylo kousek od nás a ten krám stejně pak zrušily. jen mně vadí, že se neomluví,  aže se chovaj tak povíšeně.

4 Lucka Lucka | Web | 21. srpna 2010 v 14:31 | Reagovat

Darinko, netrap se tím. Já vím, hezky se to říká, taky bych byla moc vytočená, ale snaž se na to pozapomenout, blbci se holt najdou všude. Zkuste si udělat hezký odpoledne, zadranděte si s vláčkem a hodně se smějte ať tu zlost vybijete. Nekažte si víkend s takovými tupci nevychovanými. Papa...

5 Shariony Shariony | Web | 21. srpna 2010 v 15:53 | Reagovat

Tohle je hrozný, je mi to líto..U mě si jedna prodavačka taky myslela, že kradu, protože jsem si chtěla vyzkoušet náušnice a ještě jsem nevěděla, že to nejde. Dokonce jsme se pohádaly a od té doby jsem do toho krámu nevkročila a ani nikdy nevkročím...
Nic si z toho nedělej, někteří lidi jsou zlí a vysávaj energii z ostatních. Je vidět, že ta paní má problémy hlavně sama se sebou. ;-) Takže buď v klidu! :-)

6 euridika euridika | Web | 21. srpna 2010 v 17:37 | Reagovat

Ahoj Dajuško! Dekuji za navštevu. Bohužel, to se až mockrat stava. Neco je v hlavach lidi co je teško vykorenit.
Vždycky jsem rikala že jsou mnozy lide horši jak zvirata ale ted už to nerikam protože tim jenom uražim zviratka.
Nedelej si s toho nic, ty sama viš jaka jseš a to je nejhlavnejši.
Puseeeeek...

7 Jana Jana | Web | 21. srpna 2010 v 19:45 | Reagovat

Dajuško, z toho si nic nedělej. Ona ta ostraha je přísná a má za úkol hlídat, jestli se někde něco neztratí. A jsou za to placení, a nejen to, jsou za to i hubovaní, že chytí málo lidí. A věčně jim hrozí vyhazov , nezaměstnanost. A dcera dělá v tescu v recepci, kam i vodí ochranka zadržené lidi. jSOU MNOHDY USVĚDČENI Z KRÁDEŽE I POMOCÍ KAMERY. vĚTŠINOU JSOU TO LIDÉ DOBŘE OBLečení, na první pohled bys to do nich neřekla, jak působí důvěryhodně. A oni opravdu kradou. Naproti tomu i já byla několikrát zastavena a podrobena kontrole, jestli jsem něco neukradla. A to jen proto, že jsem jen prošla obchodem a nic nekoupila . kdybych nevěděla, jak to chodí, tak by mě to mrzelo. Dnes, když už vím, že se to stává často mnoha lidem, tak si z toho nic nedělám. Tak si z toho taky nic nedělej, děvče, život je složitej a někdy nespravedlivej. Hezký večer :-)

8 Květa Květa | Web | 21. srpna 2010 v 21:56 | Reagovat

Dajuško, věřím. ýe ti z toho není dobře na duši, ale nic s tím nenaděláš, prostě je to tak, svět je nespravedlivý. Mně by to taky naštvalo, je to taková bezmoc, sesype se na tebe všechno zlo světa a nikdo se tě v ten moment nezastane. Ale nezbývá nic jiného jen se nad to povznést a myslet si, že na každého jednou dojde.  Tak se zklidni, ubližuješ jen sama sobě. Měj se pěkně, ahoj!!!!!

9 Evelin Evelin | Web | 25. srpna 2010 v 11:34 | Reagovat

Dájo, to je příšerný zážitek. Taky by mi nebylo nejlíp. Mě minulý týden seřval dědek v obchodě, když jsem kupovala mléko. Všechny byly polité od mléka.Tak jsem si vybírala suché. On to byl běžný nakupující a tak se do mě pustil, že jsem mléko nechala mlékem, s tlukoucím srdcem a naštvaná jsem odešla! Lidi jsou někdy tak zlí! Snad na to brzy zapomeneš a už se Ti nic takového nestane.

10 ilon ilon | Web | 26. srpna 2010 v 12:03 | Reagovat

Brr - tak to je strašný Dájo !!!! Doufám, že už jsi na všechno zamonměla, a že už je vše v pořádku - lidi jsou někdy bestie...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama