Září 2010

Sen

17. září 2010 v 14:57 | Darina Jakubičková |  Téma týdne
Tak jsem se rozhodla něo napsat na téma týdne. Téma týdne nese název sen. Sen může být ten co prožíváme ve spánku v noci, když spíme, nebo ale také sen, ten, který je naší touhou. Sen třeba o lepším životě.

Já bych spíš psala o tom druhém slova smyslu. O snu, kdy po něčem toužíme. Lidé jsou skoro vždy velcí snílci. Jestli jste k tomu ještě ke všemu romantici, tak určitě budete snít o své velké lásce, nebo jestli na Vás nějaká láska čeká. Někdo sní třeba o lepším životě. Jen si vemte třeba hrdinu s filmu Milionářz chatrče. Snil a zvýtězil svůj sen. A to se musel hodně dlouho snažit.

Myslím, že kadž někdy o nčem snil. Já třeba sním o tom, abych si jednou mohla dovolitse dostěhovat do lepšího místa, zabezpečit rodinu. Vlastíčka s Majdou. Když jsem byla malá snila jsem o tom být princeznou. Hrozně ráda jsem si i na to hrála. Stále jsem s čelenkou a zahalená starou záclonou lítala po zahradě  a snila svůj velký malý sen. Sny se, alevětšinou i mění. Hlavně ty děcké sny. Když jsem začala chodit do školy, a setkala se tvrdě se šikanou, snila jsem o tom být neviditelná.

Můj sen se mi zatím nesplnil, nejsem ani princezna, ani nejsem neviditelná a vůbec nebydlím v krásném luxuxním bytě se svou rodinou. Vzdávat se však nebudu. Budu si stále žít svůj sen. A budu se snažit se aspoň trochu k němu přiblížit.

dajusska

Jak jsme doma vařily :)

16. září 2010 v 13:24 | Darina Jakubičková |  Z pera mého deníčku

Dneska jsme vařily dvoje jídla, Vlastíček nemá rád sladké jídla, takže jsme společně uděllai bramborovou kaši, čevabčiči a zeleninku, dobrou domácí polévku ze zeleninky  a já si udělala sladkou rýži s banány ..

dajusska

Pár foteček Vlastíčka a fotky s Sgroupu dne

14. září 2010 v 13:02 | Darina Jakubičková |  Autorská tvorba -Něco z rodinného alba

Pár nových foteček Vlastíčka ...
d
tyhle koťátka jsou teď postavené na našem náměstí u radnice. Vždy se tam stídají různé umělecké objekty. už tam byly dřevěmý ptářkové, malý Marťan a te´d tyhle kočky ....
dajusska
dajusska
Na procházce na kole

Další fotečky pod perexem ...


Jak mi už bylo i lépe

14. září 2010 v 12:08 | Darina Jakubičková |  Z pera mého deníčku
Poslední dobou jsem vůbec nebyla na blogu. Nebojte nezapoměla jsem na nikoho z Vás, ale uždruhý týden dělám žádosti na dotace, k nám do práce. A máme 5 služeb, takže jsem byla dost zaneprázdněná. Te´d se už trošku blížím do konce. Jelikož finance a zdroje, už nebudu dělat sama. No ke všemu aby toho nebylo málo, tak mám sešitou nohu  amám 4 stehy. Byla jsem na malém kožním zíkroku s bouličkou. Jelikož jsem než se narodil Vlastíček měla nezhoubný melanom, tak tato boulička šla ihned ven.

No a malej omarodil, je podzim, takže pro něj je to nejhorší období. Podzim zima, to jsme furt jen doma. Má nějakou virozu, ale já to od něj chytla v plné palbě. Smrkám, kašlu, No je nám doma bídně. Těším se až bude lépe.Chci ještěvyrazit před zimou na pár malých výletů a procházek do lesa.

A ještě jedna moc smutná záležitost. Museli jsme dát prič malého potkánka Honzika. Měl potkaní svrab chycený na uších. Pecička to od něj chytl, ale pouze ve formě kožního svrabu, který se léčí celkem dobře. byly jsme na veterině. Bohužel malému myšáku, byla zjištěna nějaká špatná genová mutace. Přesně to neumím napsat. prý by byl celý život zakrnělí, a dokonce měl nějaké střevní paraity či co. Něco jako škrkavky, když mají kotata.paní doktorka nám vysvětlovala, že tuhle nemoc mají hodně kotátka  amalý hlodavci, prý by se nám ho už vyléčit nepodařilo a zbytečně by jsme na životě ohrozily pecičku. Takže Pecička je zase sám. Už ale nebudu riskovat a nechám ho jako jedináčka. Bylo to pro nás moc smutný zážitek. A není mi z tohodvakrát nejlépe. Pecička ale zatím po injekcích vypadá dobře. Musíme ještě na jednu kontrolu.

Pictíky Me To You

6. září 2010 v 19:24 | Darina Jakubičková |  Autorská tvorba - Moje fotografie
Doma jsem vzala do ruky našeho medvídka Me to You a udělala jsem pár pictíku, snad se vám fotečky s míšou buou líbit :)

dajusska

více pictíku pod perexem ....


Bouřka

5. září 2010 v 16:38 | Darina Jakubičková |  Téma týdne
Bouřku mám moc ráda, líbí se mi ty hromy a blesky a ten déšt a zvedající se vítr. Ano bouřka může mít na svědomí spoustu katastrofických scénářů, ale taková je příroda.Libí se mi ta síla a přirozenost. Bouřku mám ráda, je tajemná, silná a přirozená.

To je můj názor na téma TÝDNE Bouřka

Výstava medvídků

5. září 2010 v 15:33 | Darina Jakubičková |  Autorská tvorba - Moje fotografie
V pátek jsem po práci musela na nákup, a moc se mi libí, že v poslední době dávají různé exponáty jakoobrazy, motorky a auta na výstavu do obchodních domů.Lidé do galerii moc nechodí a není to jen kvůly financím, ale také kvůly času. takže já tohle moc schvaluji. V libereckém nákupním centru Plaza byla výstava plyšových medvídků. Spousta malých ale i velkých plyšových méďů zaplavilo prostory nákupního centra. Fotečky nalezente pod perexem.

dajusska

Pecička na procházce

4. září 2010 v 20:28 | Darina Jakubičková |  Autorská tvorba - Moje fotografie
Pár foteček z procházky v našem okolí i s potkánkem Pecičkou...

dajusska
Pecička na procházce v lese se nesl v taštičce na rameno tzv.Potkance, tam žužlal lístky ...

dajusska
Pecička na výletě ...

dajusska
Ostatní fotečky po perexem

Vlastíček dnes slaví své 4 narozeniny

1. září 2010 v 18:50 | Darina Jakubičková - Dajusska |  Autorská tvorba -Něco z rodinného alba
Dnes má můj malý synek Vlastíček své 4 narozeniny.Je to děsné jak moc to letí. Nechci tomu ani uvěřit, nedávno jsem ho čekala, a potom vozila v kořárku.Ani mi to nepříjde, že už mu je 4 roky, diblíček můj malej.

Vlastíčku přeji ti všechno nejlepší k narozeninám, hodně štěstíčka a lásky. Majdí ti přeje spoustu kamarádů ve školce :)

dajusska
dajusska
dajusska
dajusska
dajusska
dajusska
dajusska
dajusska
dajusska
dajusska
dajusska