Červenec 2011

Liebigova vila v Liberci

30. července 2011 v 16:55 Moje článečky - Co mně zajímá
Baron Theodor von Liebieg byl úspěšný podnikatel v textilním a později i automobilovém průmyslu. V Liberci nechal vybudovat četné stavby, které dodnes patří mezi významné architektonické památky.Jednou z nich je i tzv. Liebigova vila. Nechal ji postavit jako sídlo pro svou rodinu. V roce 1897 byla postavena romantická hrázděná budova s arkýřem na nároží. Na tuto stavbu záhy navázala další, která představuje jakýsi zámek se čtyřbokou věží a v roce 1904 přibyla třetí část s prvky secesního slohu. Honosná romantická architektura a pozoruhodné zapojení do svažitého terénu činí tuto budovu jednou z nejzajímavější staveb z přelomu století.
Koncem 19. století už ovládaly téměř celé Josefininské údolí rozlehlé objekty textilní továrny firmy Liebiega a spol. Vznikla ovšem ze skrovných začátků, z nepatrné barvířské manufaktury hraběte Kristiána Filipa Clam-Gallase, později přádelny pražského bankéře Ballabena, kterou v roce 1828 koupili bratři Johann a Franz Liebeigové, pocházející z Broumova. Tito podnikavý mladíci (bylo jim něco přes dvacet let) vybudovali brzy z této přádelny základní, úspěšně se rozvíjející rodinný závod. Koncem století zaměstnávala firma Liebieg a spol. už kolem 1900 zaměstnanců a patřila k největším v celé zemi. V té době byl jejím majitelem baron Theodor von Liebieg. Celý Liberec prožíval koncem století atmosféru obrovské přestavby a není divu, že se i Theodor rozhodl postavit nové důstojné rodinné sídlo blízko u továrny, v ulici Jablonecké, přímo pod nádhernou novou školou voršilek. Koupil zde dva starší domy čp. 41/V a 74/V a na jejich místě mu v roce 1897 postavil stavitel A. Bürger patrový dům, představující první, nejvýše položenou část celého dnešního objektu. Je to romanticky pojatá hrázděná stavba s arkýřem na nároží, uprostřed s dvouosým rizalitem ukončeným ve střeše štítem.
Na tuto etapu navázala téměr bezprostředně další, už honosnější stavba, projektovaná tentokrát vídeňským architektem W. Moldheimem. Má podobu už jakéhosi zámku, v jehož středu dominuje čtyřboká věž s vysokou střechou. I ona je typickou ukázkou romantismu v architektuře a jsou na ní pozoruhodné zejména kamenické práce. Konečně třetí přístavbu, přimykající se citlivě k terénu, projektoval v roce 1904 norimberský architekt J. Schmeissner, který pro Liebiegy navrhoval většinu budov. Tato třípodlažní nejvyšší část je architektonicky nejvyváženější, se znatelnými prvky secesního slohu. Na straně jižní ji ukončuje vysoký trojstupňový štít. Část pozemku v malebném údolí Harcovského potoka, spoutaného roku 1904 přehradou, se současně proměnila na park. Na jeho okraji byly postaveny roztomilé vily pro příslušníky rodiny Liebiegů a pro váženější zaměstnance podniku.
Zdroj: Liberecké domy hovoří č. 1 (1192)
Poloha: Jablonecká ul., Liberec 1Liebigova vila v Liberci


Woody - Náš nový potkánek

30. července 2011 v 16:50 Naši mazlíčci
Náš malý prďolka Woody (Vůdík) je malý potkánek. Zakoupený po Pecičkovi smrti. Vůdík je ohodně menší, než když jsme si koupili Pecičku, když zpětě porovnám fotky. Pecička byl takovy dlouhánek. Tohle je takovy zaprdlík.další fotky pod perexem ....


Minecraft

28. července 2011 v 19:08 Moje oblíbené PC hry
Hra, za jejíž zrodem stál jeden člověk.
Ještě dnes se hra Minecraft nachází teprve ve fázi betaverze. Ač nedokončená, přesto se prodává jak housky na krámě a svým tvůrcům už vydělala milióny.

Minecraft překonal 1,8 miliónů prodejů a z toho 800 tisíc ještě coby alfaverze. Návštěvníkům serveru Reddit to prozradil původní autor hry Markus "Notch" Persson. Snadným výpočtem pak lze dojít k tržbám: 33 miliónů dolarů, tedy v přepočtu 563,541 miliónů korun.

Samozřejmě je nutné počítat s nějakými náklady, ale ty v případě Minecraftu nejsou příliš velké. Autoři si hru distribuují sami a za marketing nikdy neutratili "ani floka". Největší kus si z tučné sumy ukousnou daně, které ve Švédsku nejsou zrovna nejnižší. I tak by ale Notch až do konce života nemusel hnout prstem. Tomu ale není vlastní. Kromě toho, že stále (tentokrát už se svým týmem) zvelebuje Minecraft, oznámil také vývoj nové hry jménem Scrolls.


zdroj: http://tn.nova.cz/magazin/hry/novinky/hra-minecraft-uz-vydelala-svym-tvurcum-33-milionu-dolaru.html


Dnešní procházka kolem přehrady Harcov

28. července 2011 v 18:50 | Dajusska |  Autorská tvorba -Něco z rodinného alba
dnešní malá procházka k Liberecké přehradě Harcov ....


fotky pod perexem ...


Fotky ze stavby 1 - Textilana

26. července 2011 v 19:36 | Dajusska |  Autorská tvorba - Moje fotografie
Včera jsem byla na procházce kolem staveniště. Stál tam kdysy obrovský kopmlex zvaný Textilana. Dlouho byly spory co se tam bude stavět. Domy, paneláky, obchod, park? Nakonec tudy bude vést nové kolejiště tramvají.


FOTKY POD PEREXEM ...

Váš oblíbený citát?

26. července 2011 v 17:52 Moje článečky - Co mně zajímá
Našli byste citát, který by Vás dokázal vystihnout, Váš charakter - povahu? Mně asi přímo ne, ale mám ráda Charlese Bukowskiho

Držte tygra v kleci, ale nikdy nebudete mít jistotu, že jste ho zlomili. s lidmi je to snazší - Charles BukowskiČeský jazyk pro Čechy zlost

26. července 2011 v 17:46 Moje článečky - Co mně zajímá
Dělám dost často chyby, když píšu text. Gramatika u mně není úplně nejlepší a občas se za to stydím, co jsem schopna napsat za patvary. Nejvíc se mi plete mně a mne, občas Y a I. Český jazyk je překrásný. Jsme Češi a přeci by nám náš rodný jazyk - naše řeč neměla dělat problém. Věřím, že nejsem jediná, kdo má s Českým jazykem problém.

Ptám se.

1. Setkali jste se třeba s opravdovou chybou někde ve veřejném článku (noviny, kniha, webové stránky a jiné)?

Ano a né jednou, bohužel si teď nejsem schopna si vybavit, kde přesně.

2. V čem děláte nejčastěji pravopisné chyby?

Mně/Mě a Y/I

3. Vadí Vám, když Vás na to stále někdo upozorňuje - peskuje.

Ne nevadí, spíš naopak. Snažím se tu chybu zapamatovat a poté se jí vyvarovat. Samozřejmě, kdyby mi nadával někdo a ponižoval do blbečků, určitě by mně to mrzelo.

Kuřáci vs nekuřáci

26. července 2011 v 15:24 | Dajusska |  Moje článečky - Co mně zajímá
Jaký máte názor na kuřáky vs nekuřáci. Já jsem nekuřák, ale dřiv jsem kouřila a ohled na ty co nekouří jsem dřív moc nebrala. Teď to vidím z té opačené strany takže mi to dost vadí, když by mi někdo vypaloval před nosem. Nesoudím, nenadávám ale občas řeknu poznámku ve stylu Nekuř stojí to prachy a podobně. Pokavaď jdu někam na jídlo tak prostě hledám místo kde se nekouří a hotovo. Většinou moc na obědy nechodím, takže když už jídlo tak nějaká bageta či sendvič a ten se dá vždy vzítven do parku na louku kamkoliv. Jakej máte názor Vy na kuřáky vs nekuřáky? Odsuzujete to, říkáte občas nějakou tu poznámku, nebo je Vám to jedno, ... ?

Sportem ke zdraví?

26. července 2011 v 15:22 | Dajusska |  Jak to vidím já
Přemýšleli jste někdy o sportu jako o hazardu se životem a nemusejí to být jen kaskadéři, nebo ty na motorkách co přeskakují hořící kruhy. Jednou jsem viděla z nějakých stránek fotku hráče fotbalu s přiduplou nohou. Tu nohu musel mít v tech kopačkách na kaši, když jsem to viděla. Takovým hráčům, který tohle udělají spoluhráčovi by měli zakázat hrát na pořád.

Fotbal, hokej, lyžování a mohla bych pokračovat patří mezi dost nebezpečné sporty.

1. Napadá Vás ještě nějaký sport, kde je to hra se životem?
2. Jakýmu sportu by jste se rádi věnovali?
3. Měli jste někdy vážnější úraz, zbůsobený sportem?

Já se věnuju jízdě na kole a v zimě lyžování, vše jen rekreačně. Nějaký těžký uraz ze sportu či podobných aktivit jsem nikdy neměla.

Stvoření světa

24. července 2011 v 22:31 Zajímavá videa a videa co se mi líbili
Zajímavé video z Youtube o stvoření světa ... Je sice v angličtině, ale stejně to stojí za to to zkouknout.


Malá Kitty

24. července 2011 v 22:21 | Dajusska |  Nevím kam to dát

Mix fotek z foťáku 1

24. července 2011 v 21:56 | Dajusska
Konečně jsem vytáhla fotky z foťáku do počítače. Je toho hrozná kupa všeho, nechce se mi to třídit a tak se dávám prostě takový mixík fotek všeho, cesty ze školky do školky, procházky a všechno co jsme venku potkali a vyfotili.


Vlastíček si zouval botyk už ve výtahu. Ještě že zůstal jen u botiček :D

Další fotky pod perexem .....

Majdy fotky z kuchyně :-d - Sladké - (první řada)

24. července 2011 v 19:50 | Dajusska |  Majdy fotky z kuchyně :-))
Tak sem zase po delší době přidávám fotky naší Majdy z kuchyně, nějaké dobroty z výstav Gastra a také nějaké její výrobky z kuchyně a školy atd .... Fotky pod perexem.Fotky na téma - Válka

24. července 2011 v 17:54 | Dajusska

Fotky na téma válka ....
Více obrázků pod perexem .


Kato Gues - Kréta 2011 - První řada fotek Majdy s Řecka

24. července 2011 v 17:39 | Dajusska |  Autorská tvorba -Něco z rodinného alba
Moje sestra byla měsíc na Krétě v Kato Gues a tak sem dávám pár foteček ....

Naše Majda byla v Řecku na Krétě měsíc, měla tam být však 4 měsíce, ale jelikož její zdravotní stav jí znemožnil práci na pozici v kuchyni a hotel vedení kde byla jí neumožnil jiný post číšník nebo pokojská musela letět domů. Nebyla nemocná, jen omdlívala přílišné horko, žádná ventilace v kuchyních vyčerpanost. Jenže nedalo se už nic dělat prostě jet domů musela. Myslím, že to pro ní bylo velké zklamání a pro mně taky.

Více fotek naleznete pod perexem .....

Začátek

24. července 2011 v 17:26 | Dajusska |  Téma týdne
Začátek může být také konec, konec nečeho co jste měli rádi, snili jste o nečem a už to není. Něco odešlo a Vy musíte začít znova. To může být začátek. Začátek může být plný nadějě v lepší zítřek, ale také trpká bolest něčeho, že už nemáte sílu zase začít znova. Všichni odešli, sny se zbořili a Vy zůstanete zase samy.

Postavte se a začnete znovu. Jak jednoduché žejo. Každej od Vás očekává to, že vstanete, že nejste žádný srab, jenže Vy na ten začátek nemáte sílu a ani chuť už. Začínat opět nové sny a stavět něco nového, protože citíte, že zase Vás někdo podkopne. Začátky mohou být ale pěkné. Musíte je ale začít sami, jakmile se spoleháte na někoho nemá to smysl. Stejně Vás pak po čase někdo podrazí a zůstanete samotný. Co pak lze pořád začínat znova a znova. Pro někoho to jde. Postaví se azačne a má sílu. Por někoho to je naprostá propast a bezmoct. Já zase musím začínat v jedné životní sféře sama a popravě mně už to nebaví pořád ty začátky. A tak tohle je můj názor na začátek. ALe lépe podle mého to vyjadřuje Rocky Balboa ve filmu Rocky.

Zde ukázka .....Agátka

23. července 2011 v 9:26 | Dajusska |  Autorská tvorba -Něco z rodinného alba

Náš pejsek Agátka.Ostříhaná vykoupaná psí slečna. Už je jí 9 let. Vypadá pořád jak štětně a i tak se chová.


3 nové fotečky

23. července 2011 v 9:17 | Dajusska |  Autorská tvorba - Moje fotografie
Jen pár nových foteček ....