Srpen 2011

Přehrada

14. srpna 2011 v 18:24 | Dajusska |  Autorská tvorba - Moje fotografie
tak tohle jsem fotila, je tu liberecká přehrada a nejvíc se mi libí ta duha, jestli jste si všimli na obrázku :-))


Agátka a Vlastíček

14. srpna 2011 v 15:12 | Dajusska
Náš pejsek Agátka a náš Vlastík ....


naše 9 letá fenečka Agátka


Městské lázně, Liberec

14. srpna 2011 v 14:48 | Dajusska
Nádherná neorenesanční budova Městských lázní vznikla v letech 1901 - 1902 dle projektu vídeňského architekta Branga.
Zmíňka o prvních očistných lázních v podobě lazebny v Liberci je z roku 1500. Nalézala se přímo ve středu města v uličce, která dodnes nese název Lazebnický vrch. Teprve v roce 1897 byly otevřeny veřejné sprchové lázně v Pastýřské ulici. Velký pokrok, pokud se týče hygieny, znamenalo teprve zřízení městských lázní.
Po vzoru jiných větších měst toužili po podobném očistném zařízení obyvatelé Liberce už koncem 19. století v době plné převratných a budovatelských myšlenek. Z popudu liberecké spořitelny se podařilo tento záměr uskutečnit. Staveniště bylo vybráno na křižovatce promenádní ulice do Lidových sadů, dnešní Masarykovy a ulice Vítězné v hlubokém dolíku protékaném Jizerským potokem. Ze soutěže vyšel vítězně návrh vídeňského architekta P. P. Branga. Podle něj postavil dnešní budovu městských lázní v letech 1901 - 1902 význačný liberecký stavitel A. Bürger. Svou novorenesanční architekturou, v níž se už zřetelně projevují znaky nastupující secese, vhodně doplnila dvě další znamenité stavby, muzea a Obchodní a živnostenské komory, které téměř současně vyrostly na protější straně vzniklé křižovatky ulic.
Hlavní vstup lázní je orientován do ulice Masarykovy, v delším křídle, sledujícím Vítěznou ulici, se nachází dvoupodlažní hala s plaveckým bazénem o rozměrech 10x20 metrů. Zajímavou technickou novinku představoval světlík v zaklenuté ocelové konstrukci střechy bazénu, které se dal v létě zpoloviny otevřít. Lázně měly v době svého vzniku především funkci očistnou. Proto jejich převažující část zabíraly koupele vanové, později využívané k léčebným procedurám.
Na bohatém průčelí obloženém keramickými obklady v kombinaci s deskami z hořického pískovce, upoutá pozornost architektonické ztvárnění vstupu s portikem o třech polích a s předsazeným schodištem. Hlavní průčelí vrcholí mohutným čtyřstupňovým štítem ve střeše a dvěma půlkruhovými výstupky pro stranách, na nichž jsou umístěny sochy Poseidona, boha moře a jeho manželky Amfitrité. Nad vysokými okny prního patra probíhá pás reliéfu znázorňujícího vodní hry. Autory sochařských částí jsou profesoři liberekcé průmyslové školy E. Gerhart a F. Craske. V interiéru lázní převažuje už sloh secesní.
Zdroj: Liberecké domy hovoří č. 1 (1992)
Lokalita: Jablonecká ul., Liberec 1

FOTKY JSOU MOJE PROSÍM NEKOPÍROVAT NA BLOGYPrázdniny 2011 doma i venku - 1. řada fotek

14. srpna 2011 v 14:31 | Dajusska |  Autorská tvorba -Něco z rodinného alba
Tak sem dávám zase nějaké ty fotečky co jsme fotily doma :-)) a venku


moje sluníčko .... miluju ho

Bambino morte - mrtvé dítě

8. srpna 2011 v 19:02 O tomto blogu
Nakonec jsem po dlouhém přemýšlení založila blog o různých zajímavostech a reportážích. Nechtěla jsem totiž fotky extrémů atd dávat na blog na tento, který je vysloveně jen rodiným blogem našeho rodinného života,, výletů a zvířátek. takže jsem se částečně přesídlili na adresu http://bambinomorto.blog.cz/, kdo bude chtít může si mě přidat do odkazů :-)) Blogy budou aktivní oba :-))

NÁZEV JE ITALSKÝ A ZNAMENÉ MRTVÉ DÍTĚ NIC POD TÍM NEHLEDEJTE JE TO JEN TAKOVÁ BLOGAŘSKÁ RECESE .....

Fotka dne - Na zastávce

1. srpna 2011 v 10:10 | Dajusska |  Autorská tvorba - Moje fotografie
Není vhodné strkat prstíky do nosu, ale to bych se občas musela ukřičet.

Náměstí radnice a kašna v Liberci

1. srpna 2011 v 10:04 | Dajusska |  Autorská tvorba - Moje fotografie
Kašna v Liberci na třídě Eduarda Beneše na náměstí u radnice.

Liberecká radnice

náměstí
divadlo F.X.Šaldy